رضا قدیمی با بیان این که در دو سال گذشته هیچ سگ بدون صاحبی در تهران با تیر کشته نمی شود، اذعان داشت: روزانه به طور متوسط 40 سگ از طریق اکیپ های زنده گیری از سطح شهر جمع آوری می شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، مهندس قدیمی در نشست خبری امروز که با حضور اصحاب رسانه بر گزار شد، با اشاره به 40 نیروی فعال اکیپ زنده گیری سگ های بدون صاحب خاطر نشان کرد: این افراد همگی از معتادانی هستند که با مشارکت معاونت اجتماعی شهرداری تهران بازپروری شده اند.

وی گفت: تلاش ما بر این بوده است که این اکیپ ها متشکل از افرادی باشد که بعد از پایان دوره ی اعتیاد کار مناسبی ندارند و این اشتغال سبب می شود که افراد بهبود یافته مجدا به سوی مواد مخدر گرایش نیابند.

 مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر جمع آوری گربه ها از سطح شهر تصریح کرد:

شهرداری تهران براساس دستورالعمل های صادره از سوی وزارت کشور اقدام می کند و در حال حاضر جمع آوری گربه ها جزو این دستور العمل نیست.

در این نشست دکتر جاویدآل داوود رئیس هیت مدیره ی انجمن حمایت از حیوانات نیز از راه اندازی بیمارستان سیار حیوانات خبر داد و افزود: این کلینیک در سایر نقاط شهر نیز دایر خواهد شد. وی گفت: در این کلینیک ها کار عقیم سازی و درمان سگ های بدون صاحب به شیوه ی علمی انجام می شود

گفتنی است در این نشست تفاهم نامه ای ما بین شرکت ساماندهی و انجمن حمایت از حیوانات امضا شد و این انجمن به پاس اقدامات عملی مهندس رضا قدیمی در جهت حمایت از حیوانات بی پناه ایشان را به عضویت افتخاری این انجمن درآورد.

ساماندهی مشاغل بی کانون ارتباطی با شرکت ساماندهی ندارد.

رضا قدیمی در ادامه با اشاره به بند 20 ماده ی 55 قانون شهرداری گفت: جلوگیری از هر گونه مزاحمت های صنفی بر عهده ی شهرداری تهران و به تبع آن شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر است؛ اما ساماندهی مشاغل بی کانون ارتباطی به شهرداری تهران نداد.

دکه های مطبوعاتی تبدیل به پاساز شده اند.

رضا قدیمی هم چنین در خصوص کیوسک های مطبوعاتی و تغییر کاربری آن ها گفت: در تمام دنیا قوانینی در راستای کمک به مطبوعات مانند معافیت از مالیات وضع شده است وشهرداری تهران نیز برای کمک به عرضه ی مطبوعات در سطح شهر ، دکه هایی را ایجاد نموده که البته برخی از آن ها به صورت اختصاصی به فروش گل می پردازد.

وی افزود: شهرداری تهران بین 25 تا 125 هزار تومان از این دکه ها هزینه دریافت می کند که این مبلغ را نمی توان اجاره بها نامید.

قدیمی گفت: متاسفانه برخی از صاحبان دکه های مطبوعاتی این مکان را به پاساز تبدیل کرده اندو این خلاف مقررات و قرارد کیوسک ها است و تداخل صنفی محسوب می شود.

قدیمی تصریح کرد: یکی از مهم ترین اقداماتی که تمام قد و محکم پای آن ایستاده ایم ممنوعیت فروش دخانیانت در کیوسک های مطبوعاتی است.

رضا قدیمی افزود: تا کنون به بسیاری از آن ها اخطار داده ایم و 86 دکه را نیز پلمپ کرده ایم.

وی گفت: پلمپ شامل حال کیوسک هایی شده است که پس از اخطار و مهلت 15 روزه کماکان به فروش دخانیات می پرداختند.


راه های ارتباط با ما

support@animalid.ir

: شماره های تماس با ما
021-44036214
ساعت تماس 9 صبح تا 7 عصر