سؤالات متداول در

سامانه اینترنتی صدور شناسنامه ملی دام کوچک

کاربر گرامی،

در این قسمت از سامانه تلاش نموده ایم تا پاسخی برای تمام پرسشهای احتمالی شما گرد آوریم. تمام پرسش ها را طبقه بندی کرده ایم تا مجبور به جستجوی زیاد نباشید. با این وجود در صورتی که در این قسمت از سامانه پاسخی برای پرسش خود پیدا نکردید، سؤال خود را به ایمیل آدرس  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال کرده و ظرف کمترین مدت پاسخ خود را دریافت نمایید.

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 
 • شناسنامه ملی

 • مزایای داشتن شناسنامه ملی سگ کار چیست؟

  1. هویت دار شدن و تردد آسانتر سگ های شناسنامه دار به مراکز درمانی و آموزشی 2. تشکیل بانک اطلاعات ژنتیکی و بیماریهای ژنتیکی 3. ثبت انساب و تشکیل شجره برای نسلهای متوالی 4. ارائه بهتر خدمات از سوی دولت به سگ های ثبت شده و دارای شناسنامه 5. پیشگیری از سوءاستفاده افراد غیر صلاحیت دار جهت صدور شناسنامه 6. تعیین و مستند شدن مالکیت حیوان 7. زمینه سازی برای امور اصلاح نژادی مانند: خالص نمودن اکوتیپ های مناطق مختلف کشور، سنتز نژاد های جدید ، بهبود صفات نژاد های موجود و ثبت داخلی و بین المللی نژاد ها 8. زمینه سازی برای حمایت های اقتصادی از پرورش دهندگان و صادر کنندگان سگ کار

 • تفاوت شناسنامه ملی با شناسنامه بهداشتی چیست؟

  شناسنامه ملی سند هویتی جیوان میباشد که در بر گیرنده اطلاعاتی از قبیل نام، گونه، نژاد، اطلاعات شجره ای و به طور کلی شامل شناسه دام میباشد که دارای ارقام و یا حروفی است که برای هر دام منحصر به فرد بوده و هر بخشی از ارقام آن کد کننده اطلاعاتی در خصوص دام است، اما شناسنامه بهداشتی در بر گیرنده مسائل مربوط به بیماریها و واکسیناسیون میباشد.

 • کارت مالکیت حیوان چیست؟

  جدای از شناسنامه ملی که سند هویتی حیوان محسوب میشود، یک کارت مالکیت نیز صادر میگردد که در بر گیرنده اطلاعات محدودتری نسبت به شناسنامه ملی است و تنها نام و شماره میکروچیپ حیوان و همچنین نام مالک و تاریخ اعتبار درج شده است و جهت مراجعه به مراکز بهداشتی و آموزشی مورد استفاده قرار میگیرد.

 • میکروچیپ

 • میکروچیپ های مورد تائید جهت ثبت در سامانه باید دارای چه خصوصیاتی باشند؟

  الف. مشخصات میکروچیپ بر اساس اطلاعات مرکز RIPE مطابق با استاندارد ISO 3166 باشد و درج کد سه رقمی 364 (مختص ایران) برای کاشت میکروچیپ ها الزامی است. ب. کلیه کمپانی های فروشنده میکروچیپ باید دارای استاندارد بین المللی ISO 11784/11785 FDX-B و گواهینامه از کمیته بین المللی رکورد( ICAR) باشند. ج. رعایت ماده 13 دستورالعمل اجرایی شناسایی و ثبت منابع و مواد ژنتیکی دامی و صدور شناسه و شناسنامه دام موضوع آیین نامه اجرایی ماده 10 قانون نظام جامع دامپروری کشور.

 • سگ من دارای میکروچیپ میباشد آیا برای صدور شناسنامه ملی باید مجددا درخواست کاشت میکروچیپ نمایم؟

  اگر سگ شما دارای میکروچیپ استاندارد بین المللی ISO 11784/11785 FDX-B و گواهینامه از کمیته بین المللی رکورد( ICAR) باشد نیازی به کاشت مجدد میکروچیپ نخواهد بود و تنها اقدام به صدور شناسنامه کافیست ، درغیر اینصورت باید اقدام به کاشت میکروچیپ با کد ایران(364) نمائید.

 • مراحل صدور شناسنامه

 • دامپزشک امین سامانه چه مواردی را بررسی میکند؟

  تمامی اطلاعات تکمیل شده توسط متقاضیان مورد بازبینی و بررسی دامپزشک امین سامانه قرار میگیرد و همچنین تشخیص و تعیین نژاد از دیگر مواردیست که باید به تائید دامپزشک امین سامانه برسد.

 • بعد از مراجعه با دامپزشک امین سامانه چقدر طول می کشد تا شناسنامه صادر شود؟

  حداکثر دو هفته کاری زمان برای جمع آوری برگه های کارشناسی تایید شده، از دامپزشکی های امین سامانه زمان صرف خواهد شد و بعد از آن برگه های کارشناسی رسیده به بخش اداری سامانه مورد بررسی برای تطابق اطلاع پرونده و تایید عکس حیوان قرار خواهند گرفت، پرونده های تایید شده در برنامه جامع صدور شناسنامه ملی سگ مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور ثبت شده و در نوبت صدور شناسنامه ملی سگ و کارت مالکیت قرار داده خواهد شد. برای انجام این روال اداری 60 روز کاری از زمان رسیدن برگه کارشناسی به بخش اداری سامانه در نظر گرفته شده است.

 • شناسنامه چگونه به دست من می رسد؟

  برای تهران : پکیج شناسنامه که حاوی (برگه شناسنامه ، کارت مالکیت و پلاک هوشمند) می باشد در پاکت مخصوص برای هر فرد، به آدرس دامپزشکی که متقاضی قبلا میکروچیپ را در آن مرکز کاشته است ، پست شده و به امانت گذاشته می شود و متقاضی با مراجعه به دامپزشک پاکت پکیج شناسنامه را تحویل می گیرد. برای شهرستان : از طریق پست پیشتار شناسنامه حیوان به آدرس دامپزشکی که در حساب کاربریتان ثبت شده ارسال خواهد شد.

 • آیا می توانم قبل از رسیدن شناسنامه از مزایای آن برخوردار شوم؟

  برای پرونده هایی که وضعیت آنها بر روی " انتظار برای صدور شناسنامه" می باشد، در صورت در خواست کتبی صاحب حساب کاربری، تاییدیه مالکیت حیوان به نام صاحب حیوان برای ارائه به مراکز قانونی صادر خواهد شد. صدور این تاییدیه حداکثر ده روز کاری زمان خواهد برد.

 • آیا می توانم برای حیوان شخص دیگری از طریق پروفایل خودم شناسنامه بگیرم؟

  خیر- همانطور که در هنگام ثبت نام متوجه شدید شما تنها یکبار قادر خواهید بود تا نام، نام خانوادگی و کد ملی خود را وارد کنید. لذا در صورتی که برای حیوان شخص دیگری درخواست شناسنامه کنید، شما صاحب حیوان شناخته خواهید شد. علاوه بر این، ثبت نام هر شخص در وبسایت سامانه رایگان می باشد. دوست شما به راحتی می تواند در وبسایت سامانه ثبت نام کرده و مانند شما از تمامی امکانات وبسایت استفاده نماید.

 • پشتیبانی

 • از چه طریق می توانم با پشتیبانی وبسایت تماس بگیرم؟

  راه های مختلفی برای برقراری ارتباط با پشتیبانی وبسایت وجود دارد. شما از طریق ایمیل و تلفن به راحتی می توانید سؤالات خود را با تیم پشتیبانی مطرح کنید. ایمیل: support@animalid.ir تلفن: 02144036214

 • ساعت کار پشتیبانی سایت چیست؟

  شما 24 ساعت روز و 7 روز هفته می توانید از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید. از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 7 شب از طریق تلفن پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

Close

راه های ارتباط با ما

support@animalid.ir

: شماره های تماس با ما
021-44036214
ساعت تماس 9 صبح تا 7 عصر